To View the Content of the Page
GIZA SEMI RECESSED ADJUSTABLE
GIZA, which has a modern and stylish design with its aesthetic-looking square-shaped case, is an economical semirecessed luminaire. It is robust and durable thanks to its aluminum body. GIZA, which has a steerable body, can be directed towards the desired location as needed.
-
Product Description
-
Technicial Specifications
-
Download Center
-
Datasheets
GIZA SLIM , which has a modern and stylish design with its aesthetic-looking square-shaped case, is an economical semirecessed luminaire. It is robust and durable thanks to its aluminum body.
| Housing | Aluminium Housing |
| Optical | 50° / 80° Lens + Reflector (Black) |
| Optical Angles | 50° / 80° Lens |
| IP Protection Class | IP20 |
| IK Impact Resistance Class | IK03 |
| Input Voltage | 220-240V AC 50/60 Hz |
| Consumption Power | 8W / 10W / 15W / 20W / 28W |
| Source of Light | SMD LED |
| Color Temperature | 2700K / 3000K / 4000K / 6500K |
| CRI | >80 / >90 |
| Working Ambient Temperature | -5 °C / +35 °C |
| Body Colors | RAL 9005 / RAL 9006 / RAL 9016 |
| Mounting Type | Semi Recessed Mounted |
To View the Content of the Page