To View the Content of the Page
-
Product Description
-
Technicial Specifications
-
Download Center
-
Datasheets
-
| Housing | Aluminium injection housing |
| Diffuser | Tempered glass |
| Optic Angles | 18° / 23° / 30° / 46°/ 60°/ 90° / Asymmetrical lens / 0 Tilt |
| IP Grade | IP66 |
| IK Impact Resistance Class | IK09 |
| Input Voltage | 220-240V AC 50/60 Hz |
| Power | 65 W / 90 W |
| Light Source | MidPower LED |
| Color Temperature | 3000K / 4000K / 5000K / 5700K |
| CRI | >70 |
| Operating Tempareture Range | -40 °C/+65 °C |
| Housing Colors | SW 306G |
| Installation | Floor mounting |
To View the Content of the Page